Kobieta a mężczyzna, na wysokim stanowisku

Kobieta a mężczyzna, na wysokim stanowisku Kobiety są niedoceniane. Natura obdarzyła je ogromną delikatnością i empatią. Kobiety mają wielką wyobraźnię. Jednak ich postrzeganie jest inne niż postrzeganie mężczyzn. Panowie myślą bardziej logicznie i potrafią dokonywać szybkich decyzji. Kobiety bardziej się wahają i nie są pewne czy dokonują dobrych wyborów. Często panie potrzebują pewnego rodzaju potwierdzenia, że są na dobrej drodze, że podążają w dobrym kierunku. Kobieta, która ma dziewięćdziesiąt procent pewności, że ma rację nie wypowie się jako ekspert. Za to mężczyzna, który ma trzydzieści procent pewności, że ma rację, wypowiada się jak ktoś kto jest zupełnie pewien swojego stanowiska. Kobiety nie obejmują wysokich stanowisk często ze względu na to, ze szefowie się obawiają, iż ta kobieta zajdzie w ciążę i przejdzie na urlop macierzyński. Choć kobiety mają naturalne preferencje do kierowania ludźmi, to często wybiera się mężczyzn na wysokie stanowiska. Wielu szefów – mężczyzn – nie wie, w jaki sposób porozumiewać się z pracownicami. Część z nich nawet nie zadało sobie trudu, by zagłębić się w ten temat. A przecież jedną informację można powiedzieć na dziesięć różnych sposobów. Każda informacja ma też różne płaszczyzny. Kobiety i mężczyźni odbierają je właśnie na różny sposób. Kobiety często przybierają męski sposób prowadzenia biznesu. Za to mężczyźni raczej nie zadają sobie trudu, żeby zrozumieć różnicę między kobiecym a męskim językiem w biznesie. Świat biznesu przez wieki należał do mężczyzn. Kobiety, które wchodzą do tego świata przybierają zasady, które już zastały.

Podatki w Polsce

Podatki w Polsce W Polsce mamy tyle podatków, że tak naprawdę połowę naszych wypłat i tak oddajemy do budżetu państwa. Połowa to i tak optymistyczna wersja. Dzisiaj mamy tak przykrą, a jednocześnie śmieszną sytuację, że VAT na trumny jest niższy niż VAT na artykuły dziecięce. To taki śmiech przez łzy. Mamy jedne z najwyższych podatków w Europie. Płacimy haracz, a posłowie idą sobie do restauracji i płacą państwowymi pieniędzmi. To przykre co dzieje się z człowiekiem, który doszedł do władzy. Obiecywali nam niższe podatki jakieś osiem lat temu, jednocześnie cały czas je podnosząc i narzucając na nas kolejne daniny. Płacimy bo musimy. O ile lżej byłoby jednak gdyby zmniejszyli nam te daniny i zażądali od zagranicznych korporacji, żeby te płaciły w Polsce podatki, a nie jedynie wyciągały z naszego kraju grube miliony. Ogromne pieniądze z naszego kraju wypływają za granicę. I to za wiedzą i zgodą posłów – osób, które sami sobie wybraliśmy, aby podejmowali decyzje w naszym imieniu. Niestety, sami podjęliśmy taką decyzję, że to oni będą o nas decydować i teraz mamy co chcieliśmy. Wszelkie próby kombinatorstwa zgodnego z prawem ze strony podatnika mają być traktowane na niekorzyść właśnie podatnika. Nawet jeśli działał zgodnie z obowiązującym prawem. Bylibyśmy o wiele bogatsi, gdyby z nas nie zdzierano ostatniego grosza. Sami sobie zgotowaliśmy taki los. I można to zmienić, jednak zbyt wiele osób nie ma świadomości co tak naprawdę się dzieje w kraju. A szkoda, bo to dotyczy każdego z nas, nawet w tak błahej sytuacji jak kupno chleba.

Młodzi nie dostaną emerytury na starość

Młodzi nie dostaną emerytury na starość Dzisiejsze pokolenie młodych ludzi nie ma szans na otrzymywanie emerytury na starość. Jeśli ktoś się jeszcze łudzi to lepiej niech zrzuci klapki z oczu i przejrzy w końcu. Dzisiaj na jednego emeryta przypadają trzy młode osoby pracujące. A rodzi się coraz mniej dzieci i coraz więcej osób w wieku produkcyjnym wyjeżdża do pracy za granicę. Część z nich zostanie tam na stałe. Założy rodzinę i osiądzie na obcej ziemi. Niestety, ale nasz kraj z całą swoją piękną historią wypędza ich bez przemocy co prawda, ale jednak bardzo brutalnie. Osoby, które zostają na miejscu w kraju są obarczone wieloma podatkami i opłatami. A o pracę trudno. Choć gdybyśmy byli bardziej ogarniętym narodem nie było by teraz tylu problemów. Nie zmienimy historii. Możemy jednak zadbać o swoją przyszłość. Jak to zrobić? Zwyczajnie nauczyć się oszczędzać. Choć nie mamy wiele to warto nauczyć się odkładać choćby drobne kwoty. Można też dowiedzieć się w jaki sposób ludzie inwestują pieniądze. Można wiele się nauczyć i zadbać o swoją starość. Jeśli sami nie weźmiemy się w garść i nie zapewnimy sobie przyszłości, nikt za nas tego nie zrobi. Wystarczy poszukać firm, które zajmują się inwestowaniem. Tak, nie mamy zbytniego zaufania do nich, ale nie trzeba od razu oddawać w ich ręce pieniądze, można po prostu poznać firmę, zobaczyć zasady jakie obowiązują i dopiero później podjąć konkretne decyzje. Warto zostawić sobie trochę czasu na przemyślenie proponowanych opcji. Tylko nie za dużo, bo okaże się, że emerytura za rok, a oszczędności brak.

Wolny rynek

Wolny rynek Sprzedaż i handel. To dwa słowa, które sprawiają, ze człowiek ma ciarki na plecach. Oczywiście wszystko w porządku jeśli chodzi o sprzedaż w sklepie w lokalu czy na stronach internetowych gdzie zaglądają tylko ludzie, których interesuje twój produkt, bądź są ciekawi jakości i ceny jakie proponujesz. Inaczej kiedy chodzi o własne poszukiwanie klienta. To wtedy nogi stają się jak z waty i głos zaczyna drżeć, kiedy próbujesz wydobyć z siebie jakieś słowo. A przecież dziś można sprzedać wszystko. Na szczęście wielu ludzi właśnie w ten sposób się utrzymuje. Są na tyle otwarci i rozgarnięci, że potrafią o siebie zadbać i nawiązać więź z innymi ludźmi. Nie chodzi o wciskanie ludziom czegoś czego nie potrzebują, ale o zdobycie klienta, który i tak kupiłby podobny produkt tylko u kogoś innego. Często patrzymy na handlowca do którego nie my podchodzimy, tylko on robi pierwszy krok, jak na osobę, która chce z nas zedrzeć nasze ciężko zarobione pieniądze. Tylko kiedy idziemy do piekarni kupić chleb, to nie mamy pretensji do piekarza, że na nas zarabia, że za pieniądze, które u niego zostawiamy zapłaci on swoje rachunki, czy pojedzie z rodziną na wakacje. Lepiej się czujemy kiedy idziemy do marketu i zostawiamy nasze pieniądze bliżej nieokreślonym osobom. Tylko kiedy właściciel marketu pochodzi z zagranicy to nie płaci podatku w Polsce, a pieniądze które u niego zostawiamy wypływają do innego kraju. Kupując w polskich sklepach polskie produkty, możemy liczyć na to, że część z nich zasili budżet i zostanie przeznaczona np. na budowę autostrad.

Szara strefa

Szara strefa Szara strefa to obszar sprzedaży dóbr czy usług z pominięciem udziału państwa. Czyli krótko mówiąc bez płacenia podatków od dochodów. Pytanie tylko jak szeroko można określić szarą strefę? Czy sprzedaż sąsiadowi perfumu jest już udziałem w tej strefie? Czy trzeba prowadzić działalność w szerszym obszarze i unikając płacenia podatku państwu dopiero w tej sytuacji znajdujemy się w szarej strefie? To dość konkretne pytania, ponieważ wiele spraw nie zostało określonych w sposób konkretny. Przeciętny człowiek nie ma żadnej wiedzy w kwestiach biznesu. Być może kiedyś komuś sprzedał jakiś kosmetyk, jednak nie wierzył, że może się z tego utrzymać, więc poszukał sobie pracy na etat zamiast rozejrzeć się za klientami, którzy mogli by u niego regularnie kupować. O szarej strefie większą wiedzę mają przedsiębiorcy, którzy zdarza się, ze kasują klienta na ‚lewo’. Mają zaoszczędzone sporo pieniędzy zwłaszcza gdy przyjmą sporo zamówień, od których nie odprowadzą podatku. I jak tu mieć do nich pretensje? Owszem jedno potrafią być uczciwi, więc dlaczego inni kombinują? Czy to, że szukają innych opcji sprawia, że są lepsi? Na pewno są trochę bogatsi. Jednak wystarczy tylko jedna dobry człowiek, który na nich doniesie i mają problemy, o jakich nawet nie śnili. Co się bardziej opłaci przedsiębiorcy? Uczciwość w kraju, w którym rządzący zdzierają z nas ostatnie grosze czy raczej pójście na skróty? Ale to w końcu my wybraliśmy polityków, którzy podejmują decyzje obejmujące również gałąź gospodarki i handlu.