Plusy założenia własnej firmy

Plusy założenia własnej firmy Zakładanie własnej firmy to ogromne wydarzenie. Musimy zacząć wszystko ogarniać sami, najgorzej przedstawia się to w kwestii podatków, dokumentacji i rozliczeń. Własna firma posiada jednak wiele zalet, o których nie możemy zapomnieć. Po pierwsze sami jesteśmy sobie szefami. Dzięki temu możemy zarządzać swoim czasem pracy. Naturalnie na początku, kiedy otwieramy biznes nie możemy pozwolić sobie na dziwnego godziny otwarć, czy krótki czas pracy, ale w późniejszym czasie, kiedy zatrudnimy pracowników oczywiście, że tak. Drugim nie wątpliwym plusem jest fakt, że sami decydujemy gdzie firma ma się znajdować. Dla wygody możemy ją nawet usytuować w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Własna firma to prawdziwa gratka szczególnie dla mamy wychowującej dziecko. Dzięki firmie ma ubezpieczenie, oraz elastyczny czas pracy. Kobietą po ciąży trudno wrócić do pracy, rozwiązaniem możemy być własną działalność. Nie możemy zapomnieć też, że własna firma to własny zarobek. Jeśli miesiąc będzie korzystny wówczas zarobimy więcej pieniędzy na swoje konto.

Prowadzenie własnej działalności kiedyś i dziś

Prowadzenie własnej działalności kiedyś i dziś Własna firma to bardzo ciekawa sprawa. Wymaga jednak od człowieka – biznesmena – wielu umiejętności, które sprawią, że działalność będzie się rozwijać i przynosić zyski, a nie straty. Łatwo się mówi, ale trudniej zrobić. Na pewno wymaga to wiele pracy w samej firmie, ale również nad sobą samym, jako nad człowiekiem. Nikt nie rodzi się z tymi umiejętnościami. Zdobywamy je w trakcie naszego całego życia. Części uczymy się świadomie. Tak więc trzeba mieć umiejętności organizacyjne, trzeba wiedzieć jak zdobyć nowych klientów i utrzymać starych. Jeśli zatrudniasz ludzi warto być miał również umiejętności interpersonalne z zakresu rozwiązywania problemów, zarządzania czasem. Powinieneś mieć też ogromną cierpliwość do prac papierkowych. Nikt za ciebie nie zrobi tego, co masz zrobić sam. Jeśli zatrudnisz ludzi, to ty jako szef masz im dać dobry przykład. Ludzie będą brali z ciebie przykład. Masz być wzorem dla pracowników. Dziś prowadzi się działalność trochę inaczej niż robiono to dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Są inne realia, jeśli chodzi o samą gospodarkę i wolny rynek, niż te kilkadziesiąt lat temu. Można szybko rozpoznać pracodawcę starej daty, po jego podejściu do ludzi, do pracowników jak również do klientów. Mają oni takie przeświadczenie, że klienci i tak do nich przyjdą, niezależnie od tego jak się ich traktuje. Dziś jest spora konkurencja, więc wybór również jest spory. Kiedy ktoś nie traktuje cię poważnie, to idziesz do kogoś innego, kto będzie się odnosił do ciebie z szacunkiem.

Numer regon

Numer regon Zanim nasza firma zacznie na siebie zarabiać musimy przejść przez kilka etapów rejestracji, oraz nadawania regonu naszej firmie. Po załatwieniu wpisu do ewidencji mamy czternaście dni na to, aby zwrócić się o dokonaniem wpisu do Krajowego Urzędowego Podmiotów Gospodarki Narodowej o nadanie numeru regon. W tym celu wypełniamy formularz rg-1, w którym wskazujemy, jaki rodzaj działalności planujemy. Działalność ta musi pokrywać się z wpisem do ewidencji. Aby złożyć wniosek potrzebujemy jeszcze kilku dodatkowych dokumentów, takich jak ksero zaświadczenia o wpisie do ewidencji, oraz dowód osobisty. Dobrą wiadomością jest fakt, że regon wydawany jest w tym samym dniu lub następnego. W najgorszym wypadku urząd ma na to czternaście dni. Dodatkowym plusem jest fakt, że regon wydawany jest bezpłatnie. Jeśli sami jesteśmy właścicielami regon wydawany jest do naszych rąk w przypadku, kiedy firma ma współwłaściciela każda z osób uzyskuje regon. Jest on taki sam dla jednej firmy. Zanim zaczniemy prace musimy wiedzieć, że przed nami długa droga papierkowa. Nie są to trudne do przejścia elementy, ale wymagają sporo czasu.