Szansa dla młodych

Szansa dla młodych Otwieranie firmy nie jest łatwym zadaniem, ale wcale na tej drodze nie musimy być pozostawieni sami sobie. Bardzo często organizowane są projekty, które maja na celu wspierać młodych ludzi w zakładaniu firm. Przykładem takiej działalności jest projekt szansa dla młodych. Skierowany jest do ludzi w wieku do trzydziestu lat. Mogą z niego skorzystać osoby, które nie są czynne zawodowo i mają dobry pomysł na siebie. Dzięki projektowi urzędy mogą obniżyć skale bezrobocia na danym terenie. Projekt zakłada na początku długie szkolenie z tematyki rynku pracy kontaktów z inwestorami. Na końcu musimy zdać zaliczenie i wówczas uzyskujemy bezzwrotne dofinasowanie, które jest dość duże i wynosi nawet 30 000 tys. złotych. Działalność tego typu projektów jest bardzo ważne, dzięki nim młodzi ludzie mogą się przygotować pod względem merytorycznym do otwarcia swojej działalności i zyskać pieniądze na aktywizacje swojego planu. Tak na prawdę w każdym mieście są organizowane tego typu programy trzeba tylko o nie dopytywać.

Rejestracja firmy

Rejestracja firmy Każdy z nas zdaje sobie doskonale sprawę z faktu jak trudno jest założyć własną firmę. Zanim zaczniemy zarabiać na siebie musimy uzbroić się w cierpliwość i przejść trudny etap papierkowej roboty. Na samym początku musimy naszą firmę zarejestrować. W trym celu potrzebujemy formularz dotyczący zgłoszenia firmy do ewidencji. W formularzu takim zawartych jest wiele pozycji, wśród nich standardowo dane przedsiębiorcy, do którego firma należy, sama nazwa firmy powstającej, pesel przedsiębiorcy i jego adres, rodzaj działalności, jaki chcemy wykonywać wraz z miejscem jej wykonywania i sugerowana datą rozpoczęcia działalności. Naturalnie każdy taki dokumenty w tym zgłoszenie do ewidencji jest odpłatne, na tą chwile wynosi sto złotych, jeśli firmę zakłada więcej sposób niż jedna wówczas taki sam wkład musi opłacić każda z tych osób. Organ, który zajmuje się samą ewidencją i wpisami ma czternaście dni na wpis naszej firmy. Od tego czasu możemy już zacząć starać się o załatwienie pozostałej dokumentacji i wniosków. Rejestracja firmy jest tak na prawdę pierwszym krokiem zanim zaczniemy firmę wprowadzać na rynek.

Zakładanie firmy przez osobę niepełnosprawną

Zakładanie firmy przez osobę niepełnosprawną Osoby niepełnosprawne bardzo często są dyskredytowane na rynku pracy, ponieważ pracodawca obawia się choroby takiej osoby. Wszelkie niepełnosprawności wymuszają też na nim przygotowanie odpowiednio stanowiska pracy. Stąd też największy odsetek osób niepełnosprawnych, które nie pracują. Często jedyną szansą na rozwój zawodowy, oraz karierę dla takich ludzi jest własna działalność gospodarcza. Osoby takie mogą też śmiało korzystać z wszelkiego rodzaju dofinasowań. Osoby niepełnosprawne zanim rozpoczną działalność również muszą przejść przez trudną drogę biurokracji. Na początku firmę należy wpisać do ewidencji następnie w ciągu dwóch tygodni postarać się o regon, oraz nip. Końcowym już etapem starań o firmę będzie wyrobienie pieczątki, oraz konta firmowego. Tak na prawdę niepełnosprawność nie powinna być żadną przeszkodą na drodze otwarcia firmy liczy się tutaj dobry biznes plan i pomysł na siebie. Co ważne ze względu na swoje ułomności osoby niepełnosprawne mogą liczyć na jeszcze większe środki finansowe.

Plusy założenia własnej firmy

Plusy założenia własnej firmy Zakładanie własnej firmy to ogromne wydarzenie. Musimy zacząć wszystko ogarniać sami, najgorzej przedstawia się to w kwestii podatków, dokumentacji i rozliczeń. Własna firma posiada jednak wiele zalet, o których nie możemy zapomnieć. Po pierwsze sami jesteśmy sobie szefami. Dzięki temu możemy zarządzać swoim czasem pracy. Naturalnie na początku, kiedy otwieramy biznes nie możemy pozwolić sobie na dziwnego godziny otwarć, czy krótki czas pracy, ale w późniejszym czasie, kiedy zatrudnimy pracowników oczywiście, że tak. Drugim nie wątpliwym plusem jest fakt, że sami decydujemy gdzie firma ma się znajdować. Dla wygody możemy ją nawet usytuować w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Własna firma to prawdziwa gratka szczególnie dla mamy wychowującej dziecko. Dzięki firmie ma ubezpieczenie, oraz elastyczny czas pracy. Kobietą po ciąży trudno wrócić do pracy, rozwiązaniem możemy być własną działalność. Nie możemy zapomnieć też, że własna firma to własny zarobek. Jeśli miesiąc będzie korzystny wówczas zarobimy więcej pieniędzy na swoje konto.

Jak uzyskać dofinasowanie?

Jak uzyskać dofinasowanie? Otwieranie własnej firmy może stać się dobrym pomysłem na zwalczanie bezrobocia. Kiedy firma się zaczyna rozwijać potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Dlatego też w tej kwestii bardzo pomocne są urzędy pracy, oraz liczne programy regionalne, które dofinansowują takie posunięcia. Każdy z nas tak na prawdę zastanawia się jak zdobyć owe dofinasowanie? Odpowiedz jest prosta, każdy program wymaga odpowiedniego poparcia dokumentacją. Wśród niej na pewno znajdzie się biznes plan naszej działalności. W tej kwestii musimy ująć dość dokładnie, jaki jest cel naszej działalności, oraz przedmiot zadań i co ważne ile potrzebujemy pieniędzy na ową działalność. Najlepiej w tym celu wypisać wszystkie pozycje wymaganych sprzętów i dokonać ich wyceny. Im bardziej profesjonalny plan firmy tym większe są szanse na dostanie dofinasowania. Co ważne po otrzymaniu określonej kwoty tak na prawdę jedynym warunkiem stawianym przez urząd jest utrzymanie firmy przez rok w działalności. Po tym czasie nie musimy już zwracać powierzonej nam gotówki i cały wkład pozostaje w naszych rękach.